• Event Date 2018/12/04  -  17:00
  • Event Venue GALERIA MANSARDA FAD

ÎN AȘTEPTAREA LUI MOȘ CRĂCIUN

Dragi copii, părinți, bunici, prieteni
În fiecare an îl așteptăm pe Moș Crăciun și ne-am gândit să-l așteptăm împreună cu voi așa cum ne-am obișnuit, de șase ani încoace!
Anul acesta vom admira proiectul Brazi creativi realizați de studenții artiști, inițiat de conf.univ.dr. Diana Andreescu, vom participa la mici workshop-uri cu studenții și profesorii Facultății de Arte și Design și bineînțeles continuăm tradiția Bazarului în care micile lucrări și ornamente realizate chiar de copii din te miri ce materiale, vor putea fi vândute, la o valoare simbolică sau schimbate! Un troc ad hoc!
Mai mult decât atât, pe simeze vor fi expuse desene dedicate Moșului și iernii iar trupa de teatru Phantasia Junior, coordonată de actrița Eva Labadi, va capta atenția cu o piesă de teatru special pregătită pentru acest moment!
Evenimentul va avea loc în data de 04 decembrie 2018, în Mansarda Facultății de Arte și Design, ora 17.00
Coordonatori conf. univ. dr. Valentina Ștefănescu și Diana Andreescu