• Event Date 2017/12/14  -  18:30
  • Event Venue GALERIA MANSARDA FAD

EXPOZIȚIA ROMA LA CEAS DE SĂRBĂTOARE

Facultatea de Arte și Design, în colaborare cu Consulatul Onorific al Italiei la Timișoara are plăcerea de a vă invita la expoziția de fotografie Roma la ceas de sărbătoare cu operele artistului-fotograf Florin Cnejevici, în perioada 7 decembrie 2017 – 7 ianuarie 2018, la Galeria Mansarda a Facultății de Arte și Design din Timișoara.
Expoziția reunește imagini realizate de Ziua Națională a Italiei, încercând să surprindă atât frumusețea batalioanelor multicolore ale armatei în timpul paradei, cât și aspecte, locuri celebre, din cetatea eternă. Tehnica colajului folosită majoritar, permite o viziune mai cuprinzătoare asupra evenimentelor, ajutând privitorul să pătrundă în atmosfera minunată a acelor locuri și a zilelor de sărbătoare.

Vă așteptăm!