• Event Date 2017/03/16  -  18:00
  • Event Venue CASA ARTELOR - GALERIA SUBTERANĂ, TIMIȘOARA

EXPOZITIA PUNCTE DE VEDERE

Protagoniști ai exercițiului plastic care își găsește loc în Galeria Subterana din Casa Artelor vreme de două săptămâni sunt studenți din anul II, specializarea Grafică, de la Facultatea de Arte și Design din UVT, studenți coordonați de prof. univ. dr. Adriana Lucaciu și lect. univ. dr. Daniel Apostu Teodorescu.
Evenimentul expozițional va cuprinde lucrări de grafică, obiecte, ilustrații, instalații, de autor și de grup, realizate pe diferite suporturi, în diferite tehnici și dimensiuni. Vernisajul are loc joi, 16 martie, de la ora 18.00, iar cuvântul de deschidere va fi rostit de lect. univ. dr. Gabriel Kelemen. Cu acest prilej, privitorii vor avea parte de o experiență inedită, fiind invitați să participe, alături de expozanți, la realizarea unui desen colectiv.
Expoziția poate fi vizitată până în 29 martie, în galeria Subterana a Casei Artelor. #casaartelor #galeriasubterana